Waar komen die fraaie kleuren vandaan?
Oktober 2021
Wanneer de zomer op z'n einde is en het weer begint te kwakkelen, is er gelukkig één lichtpuntje: de oogverblindende kleurenpracht van de herfst. Waarom wordt groen ineens geel, rood en paars?
Sommige bomen stoppen 's winters met groeien. Dan verliezen ze hun bladeren, maar niet vooraleer die eerst de allermooiste kleuren krijgen. Die kleuren zitten altijd in de bladeren.
KLEURENPRACHT VAN DE HERFST
Sjaak wordt geïnspireerd door deze kleurenpracht. Bij de glazen kunstwerken van Sjaak veranderen de kleuren ook constant en die kleuren zitten in het glas. Elke unieke kleur is een combinatie van al die andere kleuren.
Hij past een breed scala aan glasbewerkingstechnieken toe voor zijn glaskunst. Zowel koude, warme en hete technieken worden gebruikt bij de creatie van zijn unieke glas kunstwerken.
De koude technieken zijn bijvoorbeeld het snijden, knippen, slijpen, zagen, laseren, vergruizen van glas. Tiffany en Glas-in-lood zijn voorbeelden van koude technieken, zoals ook Appliqué (= een duur woord voor verlijmen).
Warme technieken zijn de technieken die zich afspelen op circa 650- 850 graden Celsius, zoals glasfusen, brandschilderen en emailleren.
Hete glastechnieken zijn technieken waarbij ook echt geblazen kan worden. Temperaturen liggen dan rond de 1050-1450 graden Celsius. Er zijn twee soorten glasblazen: glasblazen aan de blaaspijp en glasblazen aan de brander. Deze technieken kunnen worden gecombineerd met zandgieten.
Berichten tips
EEN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR!
Eerst en vooral wensen wij jullie allen een voorspoedig, succesvol en gezond 2023! Met goede voornemens zijn wij weer gestart! Sjaak is volop bezig in...
WIJ ZIJN IEDERE VRIJDAG EN ZATERDAG GEOPEND VAN 13.00 – 16.00 UUR EN BEZOEK OP AFSPRAAK NA TELEFONISCH CONTACT
Je bent van harte welkom! Sjaak en Lianne Smetsers-Sampers Galerie Moeëjen Daag Grotestraat 61 A 5931 CT TEGELEN Tel. +31 (0) 77 3747510
KunstTage Rhein-Erft 17 en 18 SEPTEMBER 2022
17/09 - 18/09 11.00 - 18.00 uur Abtei Brauweiler Ehrenfriedstr. 19 50259 PULHEIM DUITSLAND